STGroup budzi kontrowersje

Dariusz Karolak
opublikowano: 21-03-2001, 00:00

STGroup budzi kontrowersje

STG to chyba najbardziej kontrowersyjna spółka sektora informatycznego. Przez spontaniczne zasilanie rynku akcjami przez członków władz tej spółki została zdegradowana do kategorii spółek spekulacyjnych z niskim nominałem. Bezpieczniej założyć, że sprzedaż na rynku dużych ilości akcji musi mieć jakieś racjonalne przesłanki (cywilizowanym standardem są transakcje pakietowe z inwestorami instytucjonalnymi) , a stąd już tylko krok do wniosku, żeby od STG trzymać się z daleka.

Z drugiej strony kusząco wygląda sekwencja 6 grubych płaskich dziennych świec, która pachnie akumulacją. Jeszcze lepiej na wykresie tygodniowym, na którym powstała doji na niskim poziomie cenowym. Kurs kurczowo trzyma się dziennej VAMA10 chociaż jego przejście na północną jej stronę można by potraktować jako sygnał kupna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / STGroup budzi kontrowersje