Bannister: Fed spowoduje korektę na rynku akcji w tym kwartale

opublikowano: 29-01-2018, 19:48
aktualizacja: 29-01-2018, 19:51

Zacieśnienie polityki monetarnej przez Fed będzie sygnałem, który spowoduje korektę na rynku akcji, uważa Barry Bannister, szef strategii rynku akcji w banku inwestycyjnym Stifel.

- W momencie pojawienia się cięć podatkowych w USA w późnej fazie cyklu po odbiciu PKB, Fed musi zacieśnić aby skompensować luźną politykę monetarną – powiedział Bannister.  

Jego zdaniem inne banki centralne pójdą w ślad Fed.

- Choć modne jest wierzyć we współpracę ludzi z Davos, Fed ustala tempo dla wszystkich banków centralnych na świecie – zauważył Bannister. - USA zawsze pierwsze wchodzą i pierwsze wychodzą z globalnych kryzysów finansowych... i Fed będzie pierwszym bankiem centralnym, który wycofa politykę ratunkową i poprowadzi inne banki centralne do niezależności – dodał.

Najbliższe posiedzenie FOMC odbędzie się w środę. Kolejne 20-21 marca.

- Inwestorzy grali w „konkurencyjną grę” wśród banków centralnych przez minione pięć lat, ale oczekujemy, że banki centralne przejdą do „gry we współpracę”, w ramach której powrócą do niezależności i przesuną się do neutralności potencjalnie destrukcyjnej dla baniek – uważa Bannister. - Taka strategia może zostać ujawniona podczas konferencji prasowej Fed w marcu, co będzie implikować korektę w tym kwartale – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu