STMicro odnotowuje wyższe niż oczekiwano przychody w IV kwartale

PM, Reuters
opublikowano: 07-01-2022, 09:43

Francusko-włoski producent układów scalonych STMicroelectronics poinformował, że jego wstępne przychody za czwarty kwartał były nieco wyższe niż prognoza podana pod koniec października.

fot. Krisztian Bocsi/Bloomberg

Sprzedaż za ostatnie trzy miesiące 2021 roku wzrosła o 11,2 proc. w ujęciu sekwencyjnym, osiągając poziom 3,56 mld USD. Przychody całoroczne skoczyły o 24,9 proc. r/r do 12,76 mld USD.

– Przychody netto za czwarty kwartał 2021 roku uplasowały się powyżej szacunków przedstawionych w październiku – powiedział prezes i dyrektor generalny STMicroelectronics, Jean-Marc Chery.

Globalny niedobór mikroprocesorów zmusił producentów samochodów i firm elektronicznych do ograniczenia produkcji. Zdaniem CEO STMicroelectronics wąskie gardła w przemyśle chipowym będą miały wpływ na produkcję do 2023 roku.

Akcje STMicroelectronics notowane w Paryżu taniały o 1,1 proc. od początku roku po wzroście o 43 proc. w 2021 r. Szczegółowe wyniki za IV kwartał zostaną opublikowane 27 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane