Stock Spirits zwiększył sprzedaż wódki w Polsce i Czechach

opublikowano: 06-02-2020, 12:45

Wzrost podatku od nowego roku spowodował zwiększone zakupy wódki w Polsce i Czechach w ostatnim kwartale ubiegłego, poinformowała notowana na giełdzie w Londynie spółka Stock Spirits.

Podatek w Polsce wzrósł od 1 stycznia o 10 proc., a w Czechach o 13,2 proc. Stock Spirits ma 25-33 proc. udziału w każdym z tych rynków. W czwartym kwartale sprzedaż wódki spółki wzrosła w Polsce o 4,8 proc. pod względem wartości i 2,3 proc. pod względem ilości. W Czechach wzrost pod względem wartości wyniósł 6,4 proc., a ilości o 4,9 proc.

- Tak jak oczekiwaliśmy, nasz biznes na obu rynkach doświadczył wyjątkowego wzrostu popytu, bo klienci robili zapasy przed wprowadzeniem zmian – poinformowała spółka przyznając, że spodziewa się iż będzie to miało negatywny wpływ na wyniki obecnego kwartału.

Stock Spirits wskazuje, że to nie koniec problemu z rosnącymi podatkami, bo polski parlament ma wkrótce rozważyć obłożenie daniną alkoholu sprzedawanego w małych butelkach. Spółka uważa, że jest zbyt wcześnie na określenie skutków takiej zmiany. Rozważa szereg „komercyjnych i operacyjnych działań”, w tym prawne w oparciu o regulacje Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, PA News

Polecane