Stoen liczy na umowę z PKP

Agnieszka Berger, ISB
opublikowano: 21-03-2002, 00:00

Zysk netto Stoenu, warszawskiego dystrybutora energii elektrycznej, spadł w 2001 r. do 13,08 mln zł, wobec 27,6 mln zł w 2000 r. — wynika z wstępnych danych. Spółka odnotowała gorsze wyniki, mimo wzrostu przychodów ze sprzedaży do 1,43 mld z 1,16 mld zł.

Spadek zysku Stoenu wiąże się ze wzrostem poziomu należności, głównie przeterminowanych, na które spółka musiała utworzyć rezerwy. Nieoficjalnie wiadomo, że spółka liczy na rychłe rozwiązanie rezerwy utworzonej na należności PKP, jednego z największych dłużników. Warunkiem jest podpisanie z kolejami porozumienia o spłacie długów. Może dojść do tego w najbliższych dniach.

W najbliższym czasie resort skarbu ma ogłosić krótką listę inwestorów zainteresowanych udziałem w prywatyzacji Stoenu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że znajdą się na niej wszyscy chętni. Wstępne oferty zakupu złożyli: Electrabel, Electricite de France, RWE, PSEG, Energomontaż Północ, Vattenfall i BEWAG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger, ISB

Polecane