Stoen wychodzi z energią w Polskę

AMB
opublikowano: 05-09-2007, 00:00

Dystrybutor prądu nie ma wątpliwości — odbiorców interesuje głównie niska cena.

Dystrybutor prądu nie ma wątpliwości — odbiorców interesuje głównie niska cena.

Z komercyjnej oferty niemieckiego RWE Stoen, która zaczyna obowiązywać od dzisiaj, będą mogli skorzystać indywidualni klienci z całej Polski. Wyjątkiem są tradycyjni odbiorcy energii ze Stoenu, dla których nadal obowiązuje taryfa spółki zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki.

— Ceny zostały tak skalkulowane, że — przy zużyciu energii na poziomie przeciętnym dla Warszawy — nowi klienci zapłacą mniej więcej tyle, ile nasi dotychczasowi odbiorcy — przekonuje Janusz Moroz, członek zarządu Stoenu.

Komercyjny cennik spółki jest prosty. Zawiera dwie propozycje: ze stałą ceną w ciągu doby (149,50 zł/MWh) MW z dwiema stawkami — dzienną (180 zł/MWh) i nocną (125,70 zł/MWh).

— Z badań przeprowadzonych wśród klientów jednoznacznie wynika, że najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze sprzedawcy energii jest cena. Dlatego postawiliśmy na prostotę oferty i zachęcenie nowych odbiorców korzystną ofertą cenową — dodaje Janusz Moroz.

Stoen nie jest najtańszym sprzedawcą energii w kraju, ale oferuje klientom jedne z niższych stawek. Dwa miesiące wcześniej nowy cennik dla odbiorców z całej Polski zaprezentował szwedzki Vattenfall. Jego tegoroczna oferta jest zbliżona do warunków Stoenu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy