Stolbud stawia na eksport

ANP
opublikowano: 28-01-2008, 00:00

Producent drzwi i okien z Włoszczowy ma ambitne plany na ten rok. Rozkręci produkcję, zainwestuje w malarnię i zwiększy eksport.

Producent drzwi i okien z Włoszczowy ma ambitne plany na ten rok. Rozkręci produkcję, zainwestuje w malarnię i zwiększy eksport.

Stolbud Włoszczowa, firma z grupy Bogusława Wypychewicza (prezesa giełdowego Zakładu Produkcji Urządzeń Elektrycznych), która do niedawna była na krawędzi bankructwa, zamierza wejść do czołówki firm stolarki budowlanej. Ten rok upłynie więc pod znakiem inwestycji.

— Na początek przeznaczymy na ten cel 5 mln zł. Już w marcu ruszy produkcja w tartaku, który grupa kupiła na przełomie roku. Jego moce produkcyjne to 30 tys. metrów sześciennych surowca rocznie — mówi Roman Grudniewski, prezes Stolbudu Włoszczowa.

Obecnie moce zakładu sięgają 40 tys. mkw. okien i 50 tys. skrzydeł drzwiowych miesięcznie. Na tym nie koniec inwestycji. W drugiej połowie roku firma kupi malarnię skrzydeł drzwiowych. To koszt rzędu 300 tys. EUR (1,08 mln zł).

Duże nadzieje spółka wiąże z eksportem.

— Badamy rynki krajów zachodnich. Ogromne możliwości widzimy w Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Naszym celem jest dojście do 20-25-procentowego udziału eksportu w przychodach pod koniec 2008 r. — informuje prezes.

Obecnie sięga on 4-5 proc.

Plan finansowy na 2007 r. zakładał sprzedaż na poziomie 80-90 mln zł, a na 2008 r. 130- -150 mln zł.

— Przychody w 2007 r. będą nieco mniejsze — na poziomie 70 mln zł. W przyszłym liczymy na 110 mln zł. Zamierzamy być liderem, a to wymaga m.in. wzrostu przychodów. Chcemy, by był to 50-procentowy wzrost każdego roku przez najbliższe trzy lata — mówi Roman Grudniewski.

O zyskach prezes nie chce na razie mówić. Spółka myśli o debiucie na GPW, ale dopiero za dwa-trzy lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane