Stolica dla PO, Kraków dla PiS

PAP
27-03-2009, 07:07

Liderzy PO wygrywają w Warszawie, na  Pomorzu i Dolnym Śląsku, a Zbigniew Ziobro (PiS) prowadzi w Małopolsce. Takie są  wyniki pierwszego sondażu "Rzeczpospolitej" przed wyborami do europarlamentu.

W najbardziej prestiżowych pojedynkach między PO i PiS, w Krakowie i Warszawie na razie 1:1. Kandydatka Platformy Danuta Hubner wygrywa w stolicy (35 proc.), dystansując Michała Kamińskiego (PiS) i Wojciecha Olejniczaka (SLD) - po 17 proc. Z kolei były minister sprawiedliwości jest zdecydowanym faworytem w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Ziobrę popiera 35 proc. badanych, wobec 13 proc. oddanych na Różę Thun (PO) i 11 proc. na Andrzeja Szejnę (SLD) - pokazuje sondaż "Rz".

Dobre wyniki Hubner i Ziobry nie dziwią politologów. "Ziobro pokonał już w Krakowie tak znanych polityków PO jak Rokita i Gowin. Trudno sobie wyobrazić, by teraz mógł przegrać" - mówi "Rz" dr Bartłomiej Biskup z UW.

Strategia PO polegająca na przyciąganiu takich osób jak pani Hubner, może być strzałem w dziesiątkę - uważa dr Jarosław Flis z UJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / Stolica dla PO, Kraków dla PiS