Stolica zaoszczędzi na wiadukcie

Krzysztof Kluska
18-04-2002, 00:00

O kontrakt na remont wiaduktu w Al. Jerozolimskich ubiega się osiem firm. Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że decyzję w sprawie wykonawcy podejmie w maju.

Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich zebrał już oferty od firm zainteresowanych naprawą wiaduktu w ciągu Al. Jerozolimskich. O kontrakt ubiega się osiem firm. Cena najtańszej oferty wynosi nieco ponad 18 mln zł, a najdroższej — 22,5 mln zł. Obecnie trwa weryfikacja propozycji przez komisję przetargową. Według Małgorzaty Gajewskiej, rzecznika ZDM, decyzja o wyborze wykonawcy zostanie podjęta już w maju.

Wśród firm zainteresowanych kontraktem znalazły się m.in. Mostostal Warszawa, Hydrobudowa 6 i konsorcjum Dromexu z Warbudem.

Proponowane przez oferentów ceny remontu przeprawy są znacznie niższe od zakładanych przez ZDM i Biuro Zarządu Miasta.

W momencie zamykania wiaduktu wstępne szacunki remontu ustalono na około 60 mln zł. Jeśli więc nawet komisja wybierze najdroższą ofertę, miasto zaoszczędzi na naprawie około 38 mln zł.

Remont wiaduktu powinien zakończyć się pod koniec października 2003 r. Według przedstawicieli ZDM, jest to maksymalny czas przeznaczony na realizację tego zlecenia, a oferent proponujący jego skrócenie zyska dodatkowe punkty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stolica zaoszczędzi na wiadukcie