Stomil: brak porozumienia

Sebastian Gawłowski
06-07-2001, 00:00

Stomil: brak porozumienia

Na spotkaniu akcjonariuszy Stomilu Olsztyn nie doszło do porozumienia w sprawie zasad powołania biegłego rewidenta do spraw szczególnych. Obie strony konfliktu nadal deklarują jednak wolę porozumienia. Może więc dojść do kolejnych konsultacji między udziałowcami oponiarskiej spółki.

Do spotkania akcjonariuszy Stomilu Olsztyn doszło z inicjatywy większościowego udziałowca — Compagnie Financiere Michelin. Takie spotkanie zostało zaproponowane na ostatnich WZA po tym jak inwestor strategiczny wystąpił z propozycją udziału BDO Polska w przeprowadzeniu audytu ad hoc. Michelin proponuje aby badanie zostało przeprowadzone przez dwóch aydutorów. Drugim byłby zapewne Arthur Andersen.

Jest dobra wola

Zdaniem przedstawicieli olsztyńskiej spółki, spotkanie potwierdziło, że ze strony większościowego akcjonariusza jest wola rozwiązania spornych spraw.

— Pozostaje jednak jeszcze wiele kwestii do przedyskutowania. Wierzymy, że porozumienie między akcjonariuszami jest możliwe — mówi Yves Chapot, dyrektor ekonomiczny Michelin w Europie.

Poza Andrzejem Mikoszem z kancelarii prawniczej Weil, Gotshal, Manges, która jest prawnym reprezentantem udziałowców mniejszościowych, obecni byli przedstawiciele m.in. ABN Amro Securities oraz OFE AIG.

— Michelin powtórzył deklaracje z WZA dotyczące biegłego rewidenta. Jednocześnie zobowiązał się do skonkretyzowania swojego stanowiska w formie pisemnej — mówi Andrzej Mikosz, przedstawiciel prawny mniejszościowych udziałowców.

Największe rozbieżności

Termin następnego spotkania nie został ustalony. Najwięcej rozbieżności dotyczy metodologii i zasad przeprowadzenia audytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stomil: brak porozumienia