Stomil: wezwanie ruszyło rynek

Dariusz Karolak
10-09-2001, 00:00

Stomil: wezwanie ruszyło rynek

Wezwanie na Stomil podziałało na wyobraźnię inwestorów. Masowo ruszyli oni do kupowania konkurenta, Dębicy, chyba słusznie zakładając, że Goodyear może wykonać podobne posunięcie. Okno hossy i gruby biały korpus dzienny pomogły wrócić do wnętrza półrocznego kanału, z którego kurs wypadł dołem na początku sierpnia. Górna linia kanału wkrótce przetnie się z 4-letnią linią bessy z wykresu liniowego nieco ponad 32 zł. Tam należy spodziewać się bardziej zdecydowanej postawy niedźwiedzi przyłapanych w rozsypce.

W układzie tygodniowym powstały 2 długie białe korpusy. Ostatni z wyższym zamknięciem naruszył opór tygodniowej VAMA10, 28,6, która odtąd powinna zapobiegać spadkom. Duże prawdopodobieństwo realizacji zasięgu 32 zł wynika z kilku przesłanek z analizy wskaźnikowej. Np. ROC osiągnął poziom najwyższy od I’99, tygodniowy Ulimate osiągnał 4-letnie maksimum, a wartość RSI należy do najwyższych na rynku. Wskazanie 38-sesyjnego cylku szczytów przesilenia wzrostów każe oczekiwać w okolicach 21 IX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stomil: wezwanie ruszyło rynek