Stop dla zmian w zarządzie KGHM

ES
opublikowano: 21-11-2007, 00:00

Wygląda na to, że szef finansów spółki ocali posadę. Przynajmniej na razie.

Wygląda na to, że szef finansów spółki ocali posadę. Przynajmniej na razie.

Wbrew oczekiwaniom obserwatorów, w porządku czwartkowego posiedzenia rady nadzorczej KGHM nie ma zmian w zarządzie spółki. Nie jest jednak 100-procentowo pewne, że nie dojdzie do ponownej próby odwołania Marka Fusińskiego, wiceprezesa ds. finansowych.

Na poprzednim posiedzeniu rady 6 listopada prezes Krzysztof Skóra złożył wniosek o odwołanie dwóch swoich zastępców. Posadę stracił jednak tylko pierwszy wiceprezes — Maksymilian Bylicki. Nadzorcy nie przegłosowali odwołania Marka Fusińskiego. Nagłe wnioski prezesa nie spodobały się związkowcom, którzy mają w radzie trzech przedstawicieli. Dwóch z nich — Ryszard Kurek i Leszek Hajdacki — wydało nawet oświadczenie, że nie dopuści do kolejnych roszad kadrowych, nazywając je „PiS-owskim skokiem na kasę”.

Punkt dotyczący zmian w zarządzie można wprowadzić do czwartkowego porządku obrad rady już na jej posiedzeniu, ale pod warunkiem że zgodzą się wszyscy jej członkowie.

— Na pewno złożę sprzeciw, jeśli pojawi się taki wniosek — zapowiada Józef Czyczerski, członek rady i szef miedziowej Solidarności.

Rada ma wysłuchać sprawozdania zarządu o wydatkach na reklamę i pracach badawczo-rozwojowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane