Stopy procentowe nadal najważniejsze

Marcin R.Kiepas
opublikowano: 07-01-2008, 00:00

Kolejny tydzień nie powinien się różnić od poprzednich. Nasza giełda winna poruszać się w rytm doniesień z Wall Street. Decydujące dla zachowania rynków w najbliższych tygodniach będą dane o amerykańskiej inflacji. Jednak te poznamy dopiero w połowie przyszłego tygodnia (15 i 16 stycznia). W tym tygodniu nie będzie aż tak istotnych danych makroekonomicznych.

Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie posiedzenie Banku Anglii, zaplanowane na czwartek. Prognozy mówią, że należy się spodziewać redukcji stóp procentowych. Taki ruch Banku Anglii powinien pozytywnie wpłynąć na zachowanie londyńskiego parkietu. W tym tygodniu jest też posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, ale ono nie powinno budzić już takich emocji inwestorów.

Ostatnio sporo się mówi o możliwych wzrostach pod kolejną obniżkę stóp procentowych w USA. Jednak rynek oswoił się już z tym czynnikiem na tyle, że może reagować coraz słabiej. Między innymi dlatego na kolejnych sesjach spodziewałbym się stabilizacji z możliwością spadków w związku ze słabymi danymi z rynku pracy USA. Indeksy WIG oraz WIG20 znajdują się przy ważnych poziomach wsparcia, ale to powinno im raczej pomóc.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R.Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stopy procentowe nadal najważniejsze