Stopy procentowe w strefie euro po sześciu podwyżkach nadal niskie - EBC

(Marek Druś)
opublikowano: 14-12-2006, 11:18

Stopy procentowe w strefie euro są nadal niskie po ich sześciu podwyżkach - ocenił Europejski Bank Centralny w swoim comiesięcznym raporcie opublikowanym w czwartek.

Stopy procentowe w strefie euro są nadal niskie po ich sześciu podwyżkach - ocenił Europejski Bank Centralny w swoim comiesięcznym raporcie opublikowanym w czwartek.

"Polityka monetarna nadal pozostaje akomodacyjna, a główna stopa procentowa jest na niskim poziomie" - napisano w raporcie EBC.

W ubiegły czwartek Europejski Bank Centralny podwyższył stopy procentowe, po raz szósty od grudnia 2005 r., o 25 pkt. bazowych, a benchmarkowa stopa procentowa wynosi po tej podwyżce 3,50 proc.

Analitycy oceniają, że w przyszłym roku można spodziewać się co najmniej jeszcze jednej podwyżki kosztów kredytu.

EBC podwyższył swoje prognozy wzrostu PKB w strefie euro w 2006 r. do 2,7 proc. i do 2,2 proc. w 2007 r. W sierpniu bank szacował w swoich prognozach wzrost PKB o odpowiednio 2,5 i 2,1 proc.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane