Stormm finiszuje ze sprzedażą majątku

KL
opublikowano: 03-08-2007, 00:00

Spółka, która ma być wehikułem inwestycyjnym, jeszcze traci. Niedługo pozbędzie się jednak montażowych aktywów i zmieni skórę.

Spółka, która ma być wehikułem inwestycyjnym, jeszcze traci. Niedługo pozbędzie się jednak montażowych aktywów i zmieni skórę.

Przychody Stormm, czyli dawnego Elektromontażu Warszawa, wyniosły w drugim kwartale 1,43 mln zł. Dla porównania, rok wcześniej było to 2,07 mln zł. Spółka miała też stratę netto (równą stracie operacyjnej). Wyniosła ona 244 tys. w porównaniu z zyskiem 197 tys. zł przed rokiem.

Stormm jest w trakcie przemian, które mają doprowadzić do całkowitej zmiany profilu działalności. Stąd jego obecnie wyniki nie świadczą o faktycznej kondycji. Według zamysłu akcjonariuszy (w tym Elżbiety Sjöblom i działającego w jej imieniu Macieja Niebrzydowskiego), Stormm stanie się wehikułem inwestycyjnym. Ma inwestować w kontrakty, będzie mieć też w portfelu akcje spółek giełdowych (należą do niego m.in. udziały w Mostostal-Export-Dom, a pośrednio Zremb-Chojnice, który na giełdę się dopiero wybiera).

Stormm zamierza sprzedać nierentowną produkcyjno-instalacyjną część przedsiębiorstwa oraz znak Elektromontaż-Warszawa. Akcjonariusze spółki zgodzili się na to na początku czerwca. Zainteresowany zakupem jest Budopol, który na pewien czas zawiesił jednak rozmowy w tej sprawie (istniało ryzyko, że skarb państwa zaskarży decyzje ostatniego NWZA Stormmu). Jednak teraz transakcja jest niemal przesądzona.

— Negocjacje trwają i są na etapie finalizowania. Ustaliliśmy już wszystkie najważniejsze kwestie. Pozostał tylko problem interpretacji podatkowych, bo to determinuje wartość transakcji — mówi Henryk Feliks, prezes Budopolu Wrocław i jednocześnie wiceprezes Ganta Development.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu