Czytasz dzięki

Stowarzyszenie influencerów bez influencerów

AD
opublikowano: 27-04-2017, 16:01

26 kwietnia zawiązała się w Warszawie organizacja o nazwie Polskie Stowarzyszenie Influencerów i Osób Aktywnych w Mediach Internetowych. Co ciekawe, w gronie założycieli nie ma ani jednego "influencera", a jedynie przedstawiciele branży PR.

Organizacja chce promować osoby wpływowe w mediach społecznościowych (influencerów) oraz „wzmacniać i popularyzować nowe sposoby komunikacji i kreować pozytywny wizerunek środowiska”.

Według najczęściej pojawiającej się definicji "influencer" (ang. "wpływacz") to osoba posiadająca wpływ na decyzję i opinie co najmniej kilkuset osób poprzez prowadzony przez siebie kanał, blog lub konto w którymś z popularnych serwisów internetowych.
Zobacz więcej

Kim jest influencer?

Według najczęściej pojawiającej się definicji "influencer" (ang. "wpływacz") to osoba posiadająca wpływ na decyzję i opinie co najmniej kilkuset osób poprzez prowadzony przez siebie kanał, blog lub konto w którymś z popularnych serwisów internetowych. Pixabay

Na czele Stowarzyszenia stanął Jerzy Ciszewski, założyciel agencji Ciszewski Public Relations, obecnie noszącej nazwę MSLGROUP Poland. W zarządzie znaleźli się ponadto Dorota Ciszek (On Board PR) i Wojciech Fusek (były wice-redaktor naczelny “Gazety Wyborczej”).

Jak wyjaśnił Jerzy Ciszewski w serwisie publicrelations.pl ważna jest dziś promocja profesjonalizmu wśród osób wpływowych - influencerów. - Branża komunikacji marketingowej dopiero uczy się, jak z nimi współpracować. Polskie Stowarzyszenie Influencerów i Osób Aktywnych w Mediach Internetowych powstało, by profesjonalizowanie tak dynamicznie rozwijającego się środowiska postępowało szybko i skutecznie - mówi Jerzy Ciszewski.

Obecnie organizacja czeka na oficjalną rejestrację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane