Strabag ma umowę na prace przy Nabrzeżu Rumuńskim w Gdyni za 45 mln zł netto

ISBnews
opublikowano: 10-10-2014, 14:42

Strabag podpisał z Zarządem Morskiego Portu Gdynia (ZMPG) umowę na realizację robót budowlanych w ramach projektu "Przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia - Etap I Nabrzeże Rumuńskie, faza I" za blisko 45 mln zł netto. Termin ukończenia przebudowy określony został w umowie na 13 miesięcy od dnia jej podpisania, podał Port.

"ZMPG-a S.A. postanowił realizować przedsięwzięcie, zlokalizowane w Basenie V gdyńskiego portu, w dwóch fazach. (...) Faza I inwestycji , której dotyczy podpisana umowa, obejmuje: przebudowę konstrukcji hydrotechnicznej nabrzeża na dł. 355,89 m; roboty czerpalne do głębokości 13,5 m (bez umocnienia dna); przebudowę odpowiedniego odcinka istniejącego układu drogowo-kolejowego; przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej i energetycznej w strefie przebudowywanego odcinka nabrzeża" - czytamy w komunikacie.

Zakończenie budowy nastąpi w listopadzie 2015 r., a oddanie do użytkowania planowane jest na 1 stycznia 2016 roku, podano również.

ZPMG przypomina, że przedsięwzięcie to jest elementem większego projektu mającego na celu unowocześnienie i zwiększenie możliwości przeładunkowych wszystkich nabrzeży Portu Gdynia, które jeszcze nie były poddane modernizacjom w ostatnich latach (kolejne etapy II i III).

"Dostosowywanie parametrów infrastruktury do zmieniających się wymagań technologicznych i rynkowych, w tym szczególnie umożliwienie zawijania i cumowania statków wymagających głębokości 13,5 metrów, z możliwością dalszego pogłębienia do 15,5 metra, jest  jednym z głównych  warunków  utrzymania silnej pozycji Portu Gdynia w kluczowych segmentach ładunkowych" - podsumowano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane