Strach o wyniki firm pogrążył akcje w USA

Tadeusz Stasiuk
23-04-2008, 00:00

Amerykańskie giełdy pogłębiły korektę. Zdecydowały o tym rosnące obawy o wyniki spółek w obliczu spowolnienia gospodarczego. Dane z rynku nieruchomości nie miały tym razem większego wpływu na decyzje graczy. Dobre wyniki zaprezentował McDonald’s, ale głównie dzięki zagranicznym oddziałom. Rozczarowały dokonania UnitedHealth, największego ubezpieczyciela medycznego. Na dodatek obniżył on prognozę roczną. Pociągnął w dół notowania WellPoint oraz Aetna, branżowych numerów dwa i trzy.

Powodów do radości nie mieli akcjonariusze Texas Instrument, czołowego wytwórcy układów scalonych dla komórek. Jego szacunki zysku na akcję na drugi kwartał nie sprostały oczekiwaniom specjalistów. Traciły akcje Apple, który wyniki zaprezentuje w środę. American Technology Research obniżył im rekomendację z „kupuj” do „neutralnie”.

Dobrze zaprezentował się Parker Hannifin. Największy na świecie dostawca sprzętu hydraulicznego poinformował, że jego roczne wyniki będą lepsze niż zakładała prognoza — znów głównie dzięki ekspansji w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Strach o wyniki firm pogrążył akcje w USA