Strajk paraliżuje największą na świecie fabrykę Nutelli

opublikowano: 04-06-2019, 12:41

Ferrero ma wiele problemów w największej na świecie fabryce Nutelli. Od tygodnia trwa w niej strajk. Żadna ciężarówka nie wjeżdża z zakładu, informuje portal wiwo.de.

Produkcja w największej na świecie fabryce Nutelli we Francji prawie się zatrzymała. Strajkujący pracownicy od około tygodnia blokują fabrykę Villers-Ecalles w Normandii.

Nutella, Ferrero
fot. LP/OLIVIER ARANDEL/LE PARISIEN/MAXPPP/Forum

Związek Force Ouvriere poinformował na swojej stronie internetowej, że 160 z 350 pracowników fabryki Ferrero od ostatniego wtorku strajkuje, blokując wjazd i wyjazd ciężarówek. Koncern Ferrero poinformował, że na podstawie wyroku sądowego nałożył na blokujących fabrykę  grzywny. Sankcje weszły w życie w poniedziałek rano.

Fabryka odpowiada za około jedną czwartą produkcji Nutelli. Z czterech linii produkcyjnych tylko jedna działała i to z zaledwie 20-procentową wydajnością.
Związek żąda podwyżki wynagrodzenia - oferta Ferrero jest zbyt niska. Firma podkreśliła, że próbowała prowadzić rozmowy przez sześć dni. Zostały one jednak zerwane przez związek zawodowy.

Należący do włoskiego Ferrero zakład cukierniczy już w lutym wstrzymał produkcję – wówczas koncern mówił jednak o problemach z jakością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane