Strajk pilotów może kosztować British Airways nawet 50 mln USD dziennie

opublikowano: 23-07-2019, 19:18

Planowany strajk pilotów linii British Airways może kosztować przewoźnika nawet 50 mln USD podała linia w piśmie skierowanym do sądu.

Piloci pracujący w British Airways poparli branżowy protest - w tym, możliwy pierwszy od niemal czterech dekad strajk. Za opowiedziało się aż 93 proc. głosujących poinformowało British Airline Pilots Association.

Chociaż niemożliwe jest dokładne oszacowanie kosztów, będzie to „bardzo znacząca kwota”, kształtująca się w przedziale od 30 mln GBP (37,4 mln USD do 40 mln GBP dziennie, podały linie lotnicze w swoich wnioskach o przesłuchanie złożonych w londyńskim Sądzie Najwyższym. BA stara się o nakaz wstrzymania strajku, który – jak się oczekuje – ma się rozpocząć 7 sierpnia lub wkrótce po tej dacie.

Akcja branżowa będzie ogromnie uciążliwa zarówno dla linii lotniczych, jak i pasażerów – stwierdził John Cavanagh, adwokat linii lotniczych.

Żądania pilotów w sporze pracowniczym dotyczą przede wszystkim wynagrodzeń, podziału zysków i programu przyznawania akcji.

Linie British Airways, będące częścią International Consolidated Airlines Group, uważają, że związek zawodowy nie zastosował się do zasad głosowania, co oznacza, że sąd powinien zakazać strajku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu