Strajk w Grecji zakłóci ruch lotniczy we wtorek i w środę

PAP
opublikowano: 03-05-2010, 20:56

Strajk pracowników linii lotniczych, którzy będą protestować przeciwko działaniom oszczędnościowym greckiego rządu, zakłóci od wtorku loty krajowe, a w środę także międzynarodowe - poinformowały w  poniedziałek główne linie lotnicze Grecji.

Federacja związków lotnictwa cywilnego (Osypa) zaapelowała o strajk 48-godzinny począwszy od wtorku.

None
None

Olympic Air przewiduje anulowanie tego dnia 42 lotów na liniach wewnętrznych i połączenia między Atenami a Londynem. Aegean Airlines odwołuje we wtorek 17 lotów krajowych.

W środę, w dniu strajku generalnego, odwołane będą wszystkie loty międzynarodowe - powiadomili obaj przewoźnicy.

Planowany na środę strajk generalny w Grecji spowoduje też zakłócenia czy nawet paraliż połączeń kolejowych i promowych.

Związki zawodowe planują na wtorek i środę marsze protestu w centrum Aten.

Ministrowie finansów strefy euro zgodzili się w niedzielę na pakiet pomocy finansowej - w wysokości 110 mld euro do 2012 roku - dla pogrążonej w długach Grecji. Ceną za wsparcie z udziałem MFW są drastyczne reformy budżetowe. Rząd w Atenach zobowiązał się do radykalnych kroków oszczędnościowych, które mają sprowadzić deficyt budżetowy z 13,6 proc. PKB w 2009 roku do 2,6 proc. w roku 2014.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane