Strajk w koreańskich zakładach Hyundaia

(Marek Druś)
opublikowano: 25-08-2005, 11:17

Pracownicy Hyundai Motor, największego koreańskiego producenta aut, rozpoczęli w czwartek akcję protestacyjną. Domagają się podwyżki płac i poprawy warunków pracy. Chcą także większego wpływu na decyzje władz spółki.

Pracownicy Hyundai Motor, największego koreańskiego producenta aut, rozpoczęli w czwartek akcję protestacyjną. Domagają się podwyżki płac i poprawy warunków pracy. Chcą także większego wpływu na decyzje władz spółki.

Pracownicy trzech koreańskich fabryk Hyundaia przerwali w czwartek pracę na dwie godziny podczas pierwszej zmiany. Tak samo będzie w czasie drugiej. Przerwy w pracy nastąpią także w piątek oraz w przyszłym tygodniu. Według wstępnych szacunków, przerwy w pracy w czwartek i piątek spowodują spadek produkcji aut o ok. 8,4 tys. sztuk. Spółka ma jednak zapas 25 tys. samochodów.

Hyundai, który jest także właścicielem Kia Motors, chce do 2010 roku osiągnąć szóste miejsce na świecie. Obecnie produkuje 2,65 mln aut rocznie, z czego 70 proc. w Korei Południowej.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Strajk w koreańskich zakładach Hyundaia