Czytasz dzięki

Strategas: Wyceny na Wall Street są zbyt ostrożne

opublikowano: 19-12-2017, 22:45
aktualizacja: 19-12-2017, 22:48

Notowania 30 proc. spółek z indeksu S&P500 wyszły ponad ustalone przez specjalistów ceny docelowe, a to zapowiedź dalszego ciągu hossy, uważa firma doradcza Strategas.

Zobacz więcej

Traderzy. Fot. Bloomberg.

Na poniedziałkowym zamknięciu giełdy nowojorskiej spośród spółek należących do indeksu S&P500 aż 30 proc. notowanych było powyżej średniej ustalonych przez analityków 12-miesięcznych cen docelowych. To wcale nie oznaka panującego na rynku przewartościowania, ale raczej zbytniej ostrożności specjalistów z instytucji finansowych, twierdzi Strategas Research Partners. Od 2002 r. miało miejsce 12 przypadków, kiedy notowania znacznego odsetka spółek z S&P500 wychodziły ponad średnią cen docelowych. W ciągu kolejnych trzech miesięcy po takim sygnale wskaźnik rósł w 81 proc. przypadków, a średnio zyskiwał 4,2 proc.

„To trudne do uwierzenia, ale jest to sygnał kupna. Oznacza, że analitycy spóźnili się z aktualizacją wycen i prawdopodobnie wkrótce je podniosą” – napisał w nocie do klientów Chris Verrone, dyrektor w Strategas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane