Czytasz dzięki

Strategia Ferrum do końca roku

GRA
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

Zarząd Ferrum

Zarząd Ferrum

z dystansem patrzy na

burzę w relacjach między

akcjonariuszami. Finiszuje

prace nad strategią.

Wokół Ferrum zrobiło się gorąco. Na wtorkowym walnym producenta rur doszło bowiem do starcia dwóch branżowych akcjonariuszy — spółki BSK Return, kontrolowanej przez Sławomira Bajora (31,85 proc. głosów), z HW Pietrzak Holding, który pojawił się w akcjonariacie tuż po wakacjach (bezpośrednio ma 6,11 proc., ale z podmiotami "sprzyjającymi" — prawie 30 proc.). Stawką były wpływy w radzie nadzorczej, a wygrał BSK Return. Zdołał nawet wprowadzić do nadzoru Józefa Jędrucha, kontrowersyjnego biznesmena oskarżonego o oszustwo w słynnej aferze związanej ze spółką Colloseum.

Przebieg walnego zaskoczył zarząd spółki.

— Z wcześniejszych spotkań zarządu z oboma inwestorami wynikało, że obaj myślą o współpracy, której kształt uważałem za obiecujący — mówi Ryszard Giemza, który od kilku miesięcy jest prezesem Ferrum.

Bagatelizuje jednocześnie fakt, że w radzie znalazł się Józef Jędruch.

— Rzeczywiście jest postacią kontrowersyjną, ale to tylko jeden z siedmiu nadzorców. Nie będzie mieć znaczącego wpływu na działalność spółki — uważa Ryszard Giemza.

We wtorkowych rozmowach z "PB" przedstawiciele HW Pietrzak Holding wyrażali wątpliwość, czy współpraca biznesowa Ferrum z BSK Return odbywa się na rynkowych zasadach. Akcjonariusz dostarcza spółce surowiec do produkcji. Takich wątpliwości nie ma zarząd.

— Kiedy objąłem stery w spółce, wprowadziłem surowe zasady regulujące obroty z podmiotami powiązanymi. Niezależnie od tego, zarząd przygotowuje specjalny raport podsumowujący relacje handlowe Ferrum z BSK Return. Raportu zażądał szef rady nadzorczej, czyli Sławomir Bajor — twierdzi Ryszard Giemza.

Dokument zostanie przedstawiony nadzorowi w połowie grudnia. Wtedy też zarząd zaproponuje radzie strategię.

— Nowa rada zapoznała się z założeniami strategii już we wtorek, ale poprosiła o uzupełnienie niektórych obszarów. Bardzo bym chciał zaprezentować te plany rynkowi jeszcze przed końcem roku oraz powiązać je z prezentacją budżetu na 2010 r. — deklaruje Ryszard Giemza.

Po trzech kwartałach Ferrum ma 235 mln zł przychodów i 8,2 mln zł zysku netto.

— Sytuacja spółki jest bardzo stabilna — podkreśla Ryszard Giemza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane