Strategia Skotanu na G wiazdkę

GRA
opublikowano: 18-12-2007, 00:00

Czy przed świętami będzie wreszcie gotowa strategia Skotanu? Są na to szanse. Rada nadzorcza chce ją zatwierdzić jeszcze w tym tygodniu.

Czy przed świętami będzie wreszcie gotowa strategia Skotanu? Są na to szanse. Rada nadzorcza chce ją zatwierdzić jeszcze w tym tygodniu.

Rada nadzorcza Skotanu już od końca listopada przygląda się strategii, którą zaproponował jej zarząd biopaliwowej spółki. Szczegółów nikt na razie nie ujawnia, ale wiadomo, że oprócz podstawowej produkcji estrów zarząd Skotanu chce realizować projekty w ramach szeroko rozumianej branży biopaliwo-chemicznej.

— To właśnie te projekty rodzą pytania u przedsta- wicieli rady nadzorczej. O ile kwestia produkcji bio- paliw nie budzi żadnych wątpliwości, o tyle dodatko- we projekty wymagały uszczegółowienia — mówi Marek Pawełczak, prezes Skotanu.

Spodziewa się jednak, że jeszcze w tym tygodniu strategia dostanie zielone światło. Takich zapowiedzi inwestorzy słyszeli już jednak wiele w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

— Nadzorcy z pewnością zatwierdzą w tym tygodniu dwuletni plan biopaliwowy. Ich akceptację ma też już nowatorski projekt związany z wykorzystaniem gliceryny. Jeśli chodzi o pozostałe elementy strategii, to w najgorszym wypadku ich analiza zostanie przeniesiona na przyszły rok — zapewnia Marek Pawełczak.

O jakich „pozostałych” elementach jest mowa? Spółka jest tajemnicza. Wiadomo, że negocjuje umowy o współpracy z różnymi partnerami. O jednej z nich chce poinformować rynek już wkrótce.

— To dla nas ważne porozumienie. Pokaże, że nasze plany już są poparte konkretnymi działaniami — wyjaśnia Marek Pawełczak.

Prezes niechętnie wypowiada się na temat oczekiwanych wyników finansowych Skotanu w IV kwartale. Narastająco po trzech kwartałach spółka ma 302,8 mln zł sprzedaży, 13,3 mln zł straty operacyjnej i 83,2 mln zł straty netto.

— Nasza sytuacja finansowa zależy przede wszystkim od koniunktury na rynku kapitałowym. A ta nie jest pocieszająca — twierdzi Marek Pawełczak.

Największy udział w portfelu Skotanu mają akcje Alchemii. Obie spółki są kontrolowane przez Romana Karkosika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane