Strategiczny cel EMC

DI
opublikowano: 10-06-2009, 00:00

Do 2015 r. spółka chce objąć opieką medyczną 2 mln Polaków. Aby zdobyć fundusze na rozwój, emituje akcje.

Do 2015 r. spółka chce objąć opieką medyczną 2 mln Polaków. Aby zdobyć fundusze na rozwój, emituje akcje.

"EMC planuje sukcesywne uruchamianie nowych szpitali i przychodni poprzez przejmowanie publicznych i niepublicznych ZOZ oraz poprzez uruchamianie nowych jednostek. Przejmowane jednostki działają na nabytej, a następnie zmodernizowanej infrastrukturze lub w oparciu o dzierżawione obiekty" — podała spółka w prospekcie. EMC Instytut Medyczny planuje dzięki akwizycjom oraz uruchamianiu nowych szpitali i przychodni objąć do 2015 r. opieką medyczną 2 mln Polaków. Aby zdobyć kapitał na rozwój, przeprowadza emisję 737 512 akcji, oferowanych w ramach prawa poboru po 13 zł za sztukę. Liczy na 9,6 mln zł. Zapisy na akcje potrwają do połowy czerwca.

Jako cele emisji spółka, która pierwotnie chciała zdobyć z rynku do 11 mln zł, podała w prospekcie, że w pierwszej kolejności przeznaczy 2,5 mln zł na wyposażenie bloku operacyjnego i zakup sprzętu diagnostycznego do nowego skrzydła szpitala EuroMediCare we Wrocławiu. 4 mln zł z ma trafić na podniesienie kapitału zakładowego Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach. Obecnie w grupie EMC funkcjonuje 7 szpitali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu