STRATEGMED - nowy konkurs NCBiR w zakresie medycyny regeneracyjnej

MEJ
opublikowano: 19-07-2015, 22:20

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na projekty w ramach programu STRATEGMED: "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych".

Jest to już trzeci konkurs w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych STRATEGMED. Tym razem celem głównym programu jest uzyskanie zasadniczego postępu w zakresie zwalczania chorób cywilizacyjnych oraz medycyny regeneracyjnej na bazie wyników badań naukowych i prac rozwojowych. Priorytetowymi są cztery obszary:

-  kardiologia i kardiochirurgia

-  onkologia

 - neurologia i zmysły

 - medycyna regeneracyjna

Budżet Centrum przeznaczony na dofinansowanie projektów wyłonionych w trzecim konkursie Programu wynosi 115 mln PLN.

Program ma, poza nowymi odkryciami naukowymi, przyczynić się do uzyskania nowych , innowacyjnych technologii, które podniosą konkurencyjność polskiej gospodarki, zwłaszcza w takich obszarach jak np. biotechnologia, inżynieria biomedyczna. Wynikiem konkursu ma być będzie opracowanie i wdrożenie nowych metod profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych. program ma przyczynić sie także do powstania nowych, młodych zespołów badawczych o składzie międzynarodowym oraz transferu know-how i nowych technologii z polskich instytucji naukowych (publicznych organizacji badawczych) do gospodarki.

Nabór wniosków jest otwarty do 15 września br. i będzie prowadzony w elektronicznym systemie OSF: https://osf.opi.org.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane