Straty lotniska Heathrow z powodu pandemii wzrosły do 2,4 mld GBP

ARŻ, Reuters
opublikowano: 29-04-2021, 10:24

Londyńskie Heathrow, największe lotnisko w Wielkiej Brytanii, poinformowało w czwartek, że strata w pierwszym kwartale w wysokości 329 mln GBP zwiększyła łączne straty od początku pandemii do prawie 2,4 mln GBP, pisze Reuters.

W okresie od stycznia do marca 2021 roku lotnisko obsłużyło jedynie 1,7 mln pasażerów, czyli o 91 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2019 roku.

Heathrow w wyniku pandemii straciło status najbardziej uczęszczanego lotniska w Europie. W czwartek londyński port lotniczy poinformował, że utrzymująca się niepewność co do polityki brytyjskiego rządu skłoniła go do zmniejszenia prognozowanej liczby obsłużonych pasażerów w 2021 roku, która ma znaleźć się w przedziale od 13 do 36 mln. Przed pandemią było to 81 mln pasażerów.

Brytyjski przemysł lotniczy ma nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie w drugiej połowie maja, gdy pandemiczne ograniczenia zostaną złagodzone. Wciąż nie jest jednak jasne, dokąd będzie można polecieć i jak będą działać cyfrowe paszporty szczepionkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane