Strauss-Kahn zapłacił pokojówce 1,5 mln USD

DI, PAP
21-01-2013, 07:34

Były szef MFW Dominique Strauss-Kahn pokojówce Nafissatou Dialo, która oskarżyła go o napaść na tle seksualnym zapłacił 1,5 mln dolarów zgodnie z umową zawartą w grudniu między stronami - podał w niedzielę francuski tygodnik "Journal du Dimanche" (JDD).

Zawarcie ugody ogłoszonej 10 grudnia przez sędziego Douglasa McKeona sądu w Bronx zakończyło korowody sądowe, ale jej szczegóły nie zostały wówczas ujawnione. Według amerykańskich i francuskich mediów, Strauss-Kahn miał zapłacić pokojówce 6 mln dolarów, by w końcu mieć za sobą tę aferę.

Strauss-Kahn Dominique (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

Strauss-Kahn Dominique (fot. Bloomberg)

W niedzielę JDD odnotował, że wypłacenie "odszkodowania w wysokości 1,5 mln dolarów zostało potwierdzone przez otoczenie byłego szefa

Międzynarodowego Funduszu Walutowego

Według tygodnika Diallo "w rzeczywistości otrzymała nieco ponad 1 mln dolarów, a 30 proc. kwoty wypłaconej przez Strauss-Kahna dostali jej adwokaci".

Do tej sumy trzeba dodać jeszcze odszkodowanie wypłacone przez amerykański tabloid, któremu Diallo wytoczyła cywilny proces za nazwanie jej prostytutką.

W wyniku skandalu, który wybuchł w maju 2011 roku, Strauss-Kahn stracił stanowisko szefa MFW, szansę ubiegania się o fotel prezydenta Francji i pozycję jednej z najbardziej wpływowych osób na świecie.

Strauss-Kahn przyznał, że w hotelu doszło do "niepłatnego" stosunku seksualnego między nim a pokojówką, ale zaprzeczał, by dopuścił się wobec niej jakiejkolwiek przemocy. Dzięki ugodzie nie będzie musiał wyjaśnić, co stało się 14 maja 2011 w jego apartamencie w hotelu Sofitel w Nowym Jorku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Strauss-Kahn zapłacił pokojówce 1,5 mln USD