Straż pożarna lada dzień wróci na terminal II

ANP, MIR
opublikowano: 20-06-2007, 00:00

Konsorcjum usunęło wszystkie usterki i zgłosiło strażakom gotowość do kolejnej kontroli. Koniec kłopotów?

Konsorcjum usunęło wszystkie usterki i zgłosiło strażakom gotowość do kolejnej kontroli. Koniec kłopotów?

Konsorcjum Ferrovial-Budimex, wykonawca terminalu II, obiecało usunięcie wszystkich usterek do ubegłego piątku. Tak zrobiło.

— Wszystkie usterki, zgłoszone w stanowisku strażaków, naprawiliśmy — informuje Piotr Bednarek, dyrektor kontraktu w konsorcjum.

Dodaje też, że wykonawca jest gotowy do kolejnej kontroli pożarowej.

Piotr Tabendzki, rzecznik miejskiej straży pożarnej, informuje, że straż ma od 12 do 14 dni na przeprowadzenie kontroli.

— Trzy dni wcześniej musimy o niej poinformować wykonawcę. Terminal jest sprawą priorytetową, więc możliwe, że kontrole odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli na początku tygodnia — mówi Piotr Tabendzki.

Przypomnijmy, że dwie pierwsze kontrole nie doszły do skutku, gdyż na miejscu okazało się, że oficjalnie nie zakończono prac budowlanych. Trzecia kontrola wykazała dziewięć usterek. Jedna, która okazała się przedmiotem sporu zleceniodawcy i wykonawcy, zostanie rozpatrzona przez rzeczoznawcę. Rzecz w oknach o wymaganej projektem odporności ogniowej w ścianie oddzielającej terminal T1 od T2. Okna te tymczasowo osłonięto od strony T2 za pomocą płyty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP, MIR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Straż pożarna lada dzień wróci na terminal II