Strażak Kardach nie ugasił pożaru

Mariusz Zielke
30-07-2007, 00:00

Sygnity traci pracowników działu automatyki bankowej. Czy giełdowa spółka ma problem z kadrami?

Sygnity traci pracowników działu automatyki bankowej. Czy giełdowa spółka ma problem z kadrami?

W piątek napisaliśmy, że Piotr Kardach, nowy prezes Sygnity (spółka powstała z fuzji Computerlandu i Emaksu), gasi pożary wśród niezadowolonych pracowników, którzy rozważają odejście z firmy. Prezes próbował zatrzymać pracowników wysoko rentownego działu automatyki bankowej, którzy chcą przejść do konkurencji. Chyba jednak pożaru nie ugasił.

„11 pracowników Sygnity tworzących dział automatyki bankowej podpisało umowy z ICG Wdrożenia SAP. W ICG zajmą się rozwojem nowych kompetencji firmy w zakresie automatyki i rozwiązań samoobsługowych do systemów ERP” — podała wczoraj w komunikacie spółka ICG.

ICG to „młoda” spółka informatyczna z ambicjami. Specjalizuje się w konsultingu, głównie wdrożeniach oprogramowania SAP. Zatrudnia obecnie 80 osób. Dział automatyki ma zostać rozszerzony do 30 osób.

— Ci pracownicy wciąż pracują w Sygnity i mam nadzieję, że tak zostanie — ucina Piotr Kardach.

Do „PB” dociera wciąż dużo głosów o rozgoryczonych kluczowych dla firmy pracownikach, którzy nie chcą już pracować dla Sygnity. Zarząd zapewnia jednak, że to przeszłość, eksodusu kadr nie ma, głosy niezadowolonych są pojedyncze, a spółka zrobi wszystko, żeby zatrzymać kluczowych menedżerów poprawiając organizację pracy i ograniczając niewygodne dla pracowników procedury.

— Spółka ostatnio przeszła poważne zmiany i będzie zupełnie inaczej zarządzana. Te głosy o rozczarowaniu to już przeszłość. Sytuacja została opanowana — powiedział nam jeden z członków zarządu.

Piotr Kardach zastąpił na stanowisku prezesa Michała Danielewskiego. Pracownikom — szczególnie wywodzącym się z grupy Emaksu — nie podobało się spiętrzenie procedur, które stosował poprzedni prezes. Ponieważ jednocześnie spółka osiągała słabe wyniki, niezadowolenie rosło, co spowodowało zmiany w zarządzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Strażak Kardach nie ugasił pożaru