Strazzullo: ropa zdrożeje nawet do 90 USD

opublikowano: 08-05-2017, 09:49
aktualizacja: 08-05-2017, 09:50

Cena ropy będzie dwa razy wyższa niż obecnie, przewiduje Bill Strazzullo, główny strateg Bell Curve Trading, znany z trafnych prognoz notowań surowca.

- Myślę, że nie ma wątpliwości iż w ciągu następnych kilku lat cena ropy wzrośnie do 80-90 USD za baryłkę – powiedział Strazzllo, który trafnie w 2013 roku przewidział spadek ceny ropy w pobliże 30 USD za baryłkę.

Wyświetl galerię [1/2]

Ropa naftowa

Bloomberg

Jego zdaniem, po dramatycznej zmianie „struktury cenowej rynku” ropy, rzetelna cena surowca wynosi około 60 USD za baryłkę, a górny zakres cenowy znajduje się w okolicy 80-90 USD.

Strazzullo podkreśla, że poprawa perspektyw globalnej gospodarki będzie powodować wzrost popytu na ropę w okresie najbliższych kilku lat.

- Jeśli popatrzeć z dalszej perspektywy, wciąż mamy sytuację gdzie następuje ożywienie gospodarek w Europie, a w USA mamy stabilną gospodarkę, która powinna stanąć na nogi. Dlatego można wciąż oczekiwać całkiem wysokiego popytu w przyszłości – powiedział.

W poniedziałek ropa WTI z czerwcowych kontraktów tanieje o 0,2 proc. do 46,14 USD. Ropa Brent z lipcowych kontraktów drożeje o 0,1 proc. 49,14 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Strazzullo: ropa zdrożeje nawet do 90 USD