Studenci ruszają na podbój USA

BAW
opublikowano: 08-03-2018, 22:00

Dragonfly i Red Bomber to najnowsze samoloty bezzałogowe przygotowane przez Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej.

Studenci szykują się, by w kwietniu po raz kolejny spróbować podbić swoimi maszynami USA. 9 marca 2018 r. zaprezentują modele na uczelni. W tym roku członkowie grupy JetStream, która działa w ramach AKL, postanowili wystartować w SAE Aero Design West 2018. Udział zapowiedziało 75 drużyn ze świata. Rywalizacja będzie się toczyć w trzech klasach: Regular, Advanced i Micro.

Organizowane od 30 lat zawody rozpoczną się 6 kwietnia na lotnisku Van Nuys koło Los Angeles. Studenci zawiozą do USA dwa modele. Dragonfly wystartuje w klasie Advanced. — Samolot waży 8 kg i ma rozpiętość skrzydeł 4 m. Na zawodach będzie musiał unieść 15-kilogramowy ładunek i zrzucić go do wyznaczonego celu — mówi Zofia Grobelna z AKL. W kategorii Micro, w której liczony jest stosunek podniesionej masy do wagi samolotu, rywalizować będzie Red Bomber. Model waży 423 g, ale może podnieść do 1,3 kg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu