Student krok w krok za menedżerem

Dorota Czerwińska
opublikowano: 20-04-2007, 00:00

Ponad 200 firm oferuje w VIII edycji programu „Cień menedżera” ponad 1100 miejsc praktyk dla studentów i absolwentów.

Ponad 200 firm oferuje w VIII edycji programu „Cień menedżera” ponad 1100 miejsc praktyk dla studentów i absolwentów.

— 30 procent to firmy, które są z nami co najmniej od kilku edycji — mówi Małgorzata Wiesiołek, kierownik projektu „Cień menedżera”.

Od kilku lat uczestniczy w programie Grupa Reklamowa Multiradio Poznań.

— To świetny sposób rekrutacji młodych, zdolnych pracowników. Podczas praktyk możemy poznać ich możliwości. Przed kolejną edycją określamy, na jakich umiejętnościach, wiedzy i osobowości praktykantów nam zależy i firma rekrutacyjna przedstawia nam wybranych kandydatów — wyjaśnia Ryszard Oszmian, prezes Grupy Reklamowej Multiradio.

Każdy żak wykonuje obowiązki pod okiem mentora. „Cieniem” prezesa Oszmiana był w 2006 r. student socjologii Maciej Markiewicz.

— Przekazywałam mu najlepszą wiedzę, jaką mam. Zajmujemy się reklamą, organizujemy rozmaite imprezy, dlatego stawiamy na ludzi kreatywnych, otwartych i szybko się uczących. Maciek taki właśnie się okazał — mówi prezes.

Podkreśla, że nie przyjmuje praktykantów, aby parzyli kawę. Chce, żeby się uczyli. I chce ich sprawdzić.

— Szybko rzucono mnie na głęboką wodę. Zaledwie po kilku dniach uczestniczyłem w pracach nad konkretnymi projektami. Poznawałem arkana obsługi marketingowej klientów firmy — opowiada Maciej Markiewicz.

Po praktyce współpracuje z agencją i kończy studia. W październiku będzie już jej pracownikiem etatowym.

Po raz drugi w programie „Cień menedżera” bierze udział Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy z Warszawy.

— Sami też pozyskujemy praktykantów, ale bierzemy udział w programie, bo chcemy zainteresować propozycją współpracy jak najwięcej studentów prawa. Poszukujący możliwości odbycia praktyk w ramach tego programu to osoby o szerokich horyzontach intelektualnych, zmotywowane do pracy i jasno kreślące swoje plany zawodowe. Takich właśnie szukamy — tłumaczy Beata Kustro z Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy. Ubiegłoroczny praktykant nadal z kancelarią współpracuje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Student krok w krok za menedżerem