Studio filmowe Weinsteina może być zlikwidowane

opublikowano: 16-05-2019, 07:57

Amerykańskie studio filmowe, które prowadził w przeszłości oskarżany o molestowanie seksualne Harvey Weinstein, może zostać zlikwidowane, donosi Reuters.

Prawnicy Weinstein Co wystąpili do sądu o zamianę kwalifikacji sprawy z marca 2018 roku na upadłość likwidacyjną. To skutek niepowodzenia prowadzonych przez ostatnie 10 miesięcy rozmów mających rozwiązać kwestię roszczeń zgłaszanych przez ofiary Weinsteina. Prawnicy argumentują, że likwidacja studia jest najlepszym rozwiązaniem, bo sprzedało niemal wszystkie aktywa w lipcu za 289 mln USD funduszowi private equity Lantern Capital Partners. W efekcie nie ma dostatecznej płynności aby ogłosić bankructwo naprawcze. 

Zobacz więcej

youtube.com

Sąd zdecyduje, czy studio będzie zlikwidowane 4 czerwca.

67-letni Harvey Weinstein został oskarżony o molestowanie przez ponad 70 kobiet, głównie z branży filmowej. Zarzucono mu także gwałt. Producent nie przyznał się do winy. We wrześniu ma rozpocząć się proces.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy