Stypendium za granie na komputerze

ŁO
opublikowano: 19-09-2017, 10:42
aktualizacja: 19-09-2017, 12:47

Amerykańskie uczelnie wyższe zauważyły rosnącą popularność e-sportu wśród studentów. Przybywa zespołów, graczy i kibiców.

- Pod pewnymi względami są jak typowi sportowcy z uniwersytetu. Należą do uczelnianych zespołów. Trenują godzinami pomiędzy zajęciami. Niektórzy otrzymują solidne stypendia. Zamiast uprawiać tradycyjny sport grają jednak w gry wideo - czytamy w depeszy agencji Associated Press.  

Zobacz więcej

Kibice podczas turnieju e-sportu

Fot. PHOTOPQR/LE PROGRES/JOEL PHILIPPON / FORUM

Uczelnie wyższe w USA stają w obliczu rosnącej popularności tzw. e-sportu, więc przybywa zespołów, które startują w takich rozgrywkach. NCAA, organizacja zajmująca się prowadzeniem różnych rozgrywek w sporcie akademickim na początku była zdystansowana, ale teraz zastanawia się, czy nie powinna się zaangażować w tego typu rywalizację.  

W ciągu ostatnich trzech lat aż 50 amerykańskich uniwersytetów utworzyło zespoły reprezentujące uczelnie w e-sporcie.  

E-sport nie jest zabawą po godzinach, ale przyciąga profesjonalnych graczy, dla których startowanie w zawodach jest pracą i źródłem utrzymania. Turnieje przyciągają też tłumy kibiców obserwujących rywalizację w takich grach, jak „League of Legends” i „Overwatch”. Największe imprezy mają pulę nagród przewyższającą 20 mln USD.  

Uniwersytet Kalifornijski otworzył w zeszłym roku arenę do e-sportu wybudowaną za 250 tys. USD. Pieniądze pochodziły od sponsorów, w tymi producenta gier Riot Games.  

Amerykańskie uczelnie znane są z prowadzenia sekcji sportowych, a uniwersyteckie rozgrywki w koszykówce, czy futbolu amerykańskim są w niektórych stanach popularniejsze od lig zawodowych.

Najlepsi sportowcy nie tylko studiują, ale także reprezentują szkołę w rozgrywkach sportowych i otrzymują za swoją grę stypendia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Stypendium za granie na komputerze