Subiektywne wektory B2B: Przodownicy i outsiderzy

MIB
opublikowano: 08-11-2007, 00:00

Sławomir Wontrucki LeasePlan Polska zarabia na jeżdżeniu samochodami.

Jednocześnie sadzi drzewa i każe jeździć ekologicznie.

Nie boi się oficjalnie mówić, że udział samochodów w zatruwaniu atmosfery w dużych miastach wynosi nawet 90 proc. I robi coś jeszcze. W tym roku dzięki firmie posadzono 2 tys. drzew, a ona sama promuje program GreenPlan, który polega m.in. na nauce ekologicznej jazdy i finansowaniu sadzenia oraz utrzymania drzew.

Janusz Piechociński

Kompetentny i lubiany w branży. Jak dobrze pójdzie — przyszły minister transportu.

Był posłem w trzech kadencjach z ramienia PSL, przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury, dyrektorem w Zespole Doradców Gospodarczych TOR. W maju tego roku branża TSL nagrodziła go tytułem „Osoby Przyjaznej Logistyce”. Oby nie stracił zdrowego rozsądku, gdy już zostanie ministrem transportu.

Okęcie Terminal II

Odporny na pasażerów i nie do otwarcia.

Pierwotnie miał uszczęśliwiać podróżnych od połowy 2006 r. Na razie działa hala przylotów. Porty Lotnicze wypowiedziały umowę konsorcjum wykonawczemu, więc jest szansa na zmianę. A Okęcie właśnie oddało palmę pierwszeństwa lotniskom regionalnym — po raz pierwszy w historii odprawiły więcej osób niż stolica.

Paweł Usidus

Inspekcja Transportu Drogowego kontrolowała pod polityczne dyktando.

W mediach pojawiły się oskarżenia wobec Pawła Usidusa, szefa ITD, że podwładnym kazał szczególnie skwapliwie kontrolować pojazdy i karać kierowców autobusów i taksówek w miastach rządzonych przez PO. Tak twierdzą zwolnieni przez niego inspektorzy. Przyszła kryska na Matyska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Subiektywne wektory B2B: Przodownicy i outsiderzy