Subiektywne wektory B2B: Przodownicy i outsiderzy

MIB
opublikowano: 12-05-2008, 00:00

7

Ssangyong

Koreańska firma w ciągu pięciu lat ma wprowadzić 20 nowych modeli AUT.

Program odnawiania koreańskiej oferty na kosztować prawie 2 mld EUR. Nowe modele mają być zbudowane na pięciu różnych platformach konstrukcyjnych. Prawdopodobnie zaprezentowana podczas wystawy branżowej Genewa 2008 technologia napędu hybrydowego też znajdzie się w ofercie. Ma zapewnić znaczną redukcję zużycia paliwa i zanieczyszczeń.

Ford

Sprzedali dwie legendarne marki za 1,5 mld EUR.

To jeden z najgorszych interesów w dziejach motoryzacji. Tata Motors, gigant motoryzacyjny z Indii, przejmuje Jaguara oraz Land Rovera. Zdaniem analityków, obie marki wymagają miliardowych inwestycji. Ford kupił Jaguara za 2,5 mld dol., a Land Rovera za 2,75 mld, ale teraz postanowił sprzedać obie marki, przynoszące kilkanaście mld dol. strat rocznie.

Ministerstwo Finansów

Fiskus chce wyższej akcyzy od Autogazu.

Od stycznia 2009 r. akcyza ma wzrosnąć z 695 zł do 1,1 tys. zł za tonę. Spowodowałoby to wzrost ceny detalicznej o 28 groszy za litr. Z gazu LPG korzysta mniej więcej co szósty kierowca w Polsce. W żadnym innym kraju UE nie nakłada się tak wysokich podatków na to paliwo, które jest bardziej ekologiczne od benzyny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy