Subiektywne wektory B2B: Przodownicy i outsiderzy

MIB
opublikowano: 21-11-2008, 00:00

Kontrakt roku

Citroen Polska sprzedał 130 aut naraz. Francuzi podpisali kontrakt ze spółką Inter Cars. 130 citroenów C1 zostanie wykorzystane jako auta zastępcze dla klientów indywidualnych i flotowych sieci serwisowych związanych z Inter Cars (Q-Service, Auto Crew i Perfect Service). Wartość kontraktu szacuje się na 5 mln zł. W zamian Inter Cars dostanie auta oklejone w firmowe barwy sieci serwisowych oraz po komplecie zimowych opon do każdego z nich.

Życzliwa baryłka ropy

Są też dobre strony kryzysu. Paliwo w Polsce jest najtańsze od dwóch lat. Ceny benzyny i ON w wielu miastach Polski spadły poniżej 4 zł za litr. Tankując do pełna 60-litrowy zbiornik, płacimy o blisko 100 zł mniej niż w czasie wakacji. Na tym prawdopodobnie się nie skończy. Ceny ropy na giełdach nadal spadają. Jednak przyszłość jest mglista. Dlatego martwiąc się o losy światowej gospodarki, warto pocieszyć się choćby przejażdżkami na tanim paliwie.

Siła złego na GM

Gigant amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego General Motors jest w opałach. Koncern boleśnie odczuł cios z minionego roku, kiedy jego strata netto sięgnęła 38,7 mld USD. Potem pojawiło się załamanie na Wall Street, kłopoty banków i wreszcie gigantyczny spadek zainteresowania nowymi autami. Czy GM wyliże się z rynkowych ran? Bez interwencji amerykańskiego rządu raczej nie.

Dwie pieczenie Skody

Załamanie koniunktury spowodowało, że czeskie zakłady Skoda Auto zwolniły ponad 1,5 tys. pracowników — głównie Polaków i Słowaków.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że ograniczenie zatrudnienia to wyłącznie skutek recesji. Nie jest jednak tajemnicą, że związkowcy z zakładów Skody od dawna domagali się redukcji liczby tzw. pracowników zewnętrznych. Czyżby recesja przyszła jak na zawołanie?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy