Subiektywne wektory B2B: Przodownicy i outsiderzy

PB
opublikowano: 25-02-2010, 00:00

Fundusze inwestycyjne

Klienci się odwrócili i mogą żałować.

Niewiele osób myślało w 2009 r. o powierzeniu pieniędzy TFI. A szkoda. Bo był to wyjątkowo dobry rok. Najlepsze fundusze przyniosły ponad 90 proc. zysku! Średnia dla najpopularniejszych funduszy akcji polskich: 40,1 proc. też imponuje. TFI popisały się również na rynku długu: najlepsze z bezpiecznych funduszy obligacji przyniosły 15-20 proc. zysku. Bankowe lokaty mogą się schować.

Aleksander Grad

Minister Skarbu Państwa śmiałą prywatyzacją ulży budżetowi. Tak ambitnego planu nie miał żaden jego poprzednik. Tylko w tym roku ze sprzedaży państwowych firm do budżetu ma trafić 27 mld zł. Co ważne, minister nie poprzestaje na słowach. Już sprzedał pakiety KGHM, Lotosu czy Enei. Skorzystają na tym podatnicy, bo budżet będzie mógł się mniej zadłużyć, ale i GPW, bo tę metodę sprzedaży preferuje resort.

Jan Krzysztof Bielecki

Nie tak powinno wyglądać rozstanie. Pod koniec listopada dymisja Jana Krzysztofa Bieleckiego ze stanowiska prezesa Pekao wstrząsnęła polskim światem finansów. Tym bardziej, że jej okoliczności nigdy nie zostały do końca wyjaśnione. Teorii na temat, dlaczego były premier opuścił szeregi Pekao, powstało wiele. Za wiele — to nie przystoi ani bankowemu gigantowi, ani znanemu menedżerowi.

Ubezpieczyciele życiowi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbadał ponad 600 umów polis na życie i uznał, że ubezpieczyciele faulują klientów. Wniosek jest wstrząsający — prawie wszystkie zawierają uchybienia, które mogą prowadzić do niewypłacenia lub pomniejszenia przysługującego klientowi odszkodowania. Na najbardziej opornych urząd nałożył kary i pozwał do sądu. Oby zadziałało.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy