Subiektywne wektory B2B: Przodownicy i outsiderzy

KA
opublikowano: 18-10-2010, 00:00

Maciej Witucki

Uwolniony z kajdan nałożonych mu przez szefową UKE pokazał, że nawet taki moloch jak Telekomunikacja Polska może być przyjazny dla klientów. Obniżenie cen Neostrady o 16-25 proc. to naprawdę niezły ruch. Tym bardziej, że główny konkurent TP w tym segmencie rynku już zapowiedział, że jeszcze niższych cen raczej nie zaoferuje. TP ma zatem realne szanse na powrót do niej przynajmniej części dawnych klientów.

Anna Streżyńska

Kierując Urzędem Komunikacji Elektronicznej, dała się poznać jako przeciwnik operatorów dominujących — zarówno tego naziemnego, jak i komórkowych. Skutkowało to obniżaniem cen dla tych, którzy już z usług telekomów korzystali. Nic nie dawało jednak tym, którzy dostępu do sieci nie mieli. Na szczęście ostatnio się zreflektowała i zaczęła z dużymi operatorami zawierać umowy zmierzające do rozbudowy infrastruktury.

Klaus Hartmann

Od kilku lat zarządza Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era, ale co to za prezes, którego nawet w KRS-ie nie ma. Tam figuruje inny zarząd. Były w nim, co prawda, dwie osoby z tego, który teraz kontroluje działalność firmy, ale jakiś czas temu w nieprzyjemnych okolicznościach się z nią rozstały.

Wojciech Buczkowski

Relacje kierowanego przezeń Komputronika z Karen Notebook być może przyniosą tej pierwszej firmie jakieś korzyści finansowe. Ale dobrego imienia raczej nie przydadzą. Transakcje na styku obu spółek są dość niejasne, a inwestor zapowiadany jako "amerykański" okazał się jakoś dziwnie swojski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy