Subskrypcja Disney+ będzie droższa. Akcje koncernu drożeją

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 11-08-2022, 15:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje Walt Disney Co. wzrosły o prawie 10 proc. we wczesnym handlu. Wcześniej firma poinformowała o większym niż się spodziewano wzroście nowych subskrybentów platformy Disney+, której subskrypcja ma być droższa o 38 proc. - pisze Bloomberg.

Gabby Jones

Na początku grudnia Disney wprowadzi wspieraną reklamami wersję flagowej platformy streamingowej i podniesie cenę opcji bez reklam do 11 USD miesięcznie, poinformował w środę gigant rozrywki.

Wzrost cen i liczby abonentów oraz dobre wyniki Disneya w trzecim kwartale mogą pomóc odwrócić nastroje inwestorów, które w tym roku spowodowały spadek akcji o 27 proc. - pisze Bloomberg.

W ostatnim kwartale, Disney+ zyskał 14,4 mln nowych subskrybentów. Prognozy wskazywał na 9,8 mln nowych użytkowników, co i tak przeciwstawiało się spadkowemu trendowi, z jakim mierzy się teraz konkurent Disneya - Netflix.

Liczba subskrybentów Disney+ wynosi teraz ponad 152 mln osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane