Subskrypcja obligacji BIG BG rozpocznie się 9 XII

Naftobudowa Spółka Akcyjna
opublikowano: 26-11-2002, 15:53

WARSZAWA (Reuters) - Rozpoczęcie subskrypcji pierwszej transzy "antypodatkowych" obligacji BIG Banku Gdańskiego o łącznej wartości dwóch miliardów złotych nastąpi 9 grudnia, podała w komunikacie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG), która dopuściła we wtorek obligacje banku do obrotu publicznego.

Obligacje mają być notowane na rynku pozagiełdowym CeTO.

BIG Bank Gdański chce wyemitować niezabezpieczone obligacje, których konstrukcja będzie zbliżona do konstrukcji obligacji innych banków, jak Pekao SA i BZ WBK.

Zakup obligacji może pozwolić na uniknięcie konieczności płacenia podatku od zysków z oszczędności. Jak dotąd zyski z transakcji kapitałowych są od podatku zwolnione.

"Cena emisyjna będzie określana w terminie późniejszym z uwzględnieniem aktualnych finansowych warunków rynkowych i będzie podawana (...) przed rozpoczęciem subskrybcji obligacji danej serii" - podała KPWiG.

Bank planuje sprzedać nie więcej niż pięć serii obligacji, a sprzedaż ostatniejz nich ma zostać zakończona nie później niż 28 lutego 2003 roku.

Papiery te będą zerokuponowe, oferowane z dyskontem w stosunku do ich wartości nominalnej, która określona została na 100 złotych.

"Obligacje wszystkich wyemitowanych serii zostaną wykupione przez Emitenta po wartości nominalnej w dniu 15 grudnia 2003 roku" - głosi komunikat.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Naftobudowa Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Subskrypcja obligacji BIG BG rozpocznie się 9 XII