Suchow: gospodarka Rosji wzrośnie w 2021 roku najmocniej od 9 lat

opublikowano: 08-12-2020, 09:33

Michaił Suchow, szef rosyjskiej agencji ratingowej ACRA prognozuje, że PKB Rosji wzrośnie w przyszłym roku o 3,8 proc. i umocni się rubel, jeśli nie zostaną nałożone nowe sankcje, informuje Reuters.

Bank centralny Rosji zakłada, że w 2020 roku PKB spadnie o ok. 4 proc. z powodu pandemii, niższych wpływów z ropy oraz sankcji.

- W naszym scenariuszu bazowym nie zakładamy nowych sankcji wobec Rosji, szczególnie takich jak ograniczenia w zakupie długu państwa – powiedział Reutersowi Suchow.

Były wiceszef banku centralnego ujawnił, że w scenariuszu bazowym agencji jest utrzymanie przez zagranicznych inwestorów obligacji Rosji na obecnym poziomie, czyli 27-30 proc.

Suchow powiedział, że ACRA oczekuje średniego kursu 71 rubli za dolara amerykańskiego w 2021 roku. W poniedziałek płacono za niego 73,55 rubli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane