SUEK Polska. Stabilny rozwój, pewność dostaw, wysoka jakość towaru

  • Materiał partnera
opublikowano: 30-05-2018, 14:13
aktualizacja: 30-05-2018, 14:14

Doświadczenie i sprawna dystrybucja

W 2017 roku firma obchodziła swoje 10-lecie na polskim rynku węglowym. W tym czasie udało się zrealizować wiele założeń, wśród których znalazła się budowa stabilnej grupy odbiorców sortowanego węgla grubego zarówno średnich, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Ponadto SUEK Polska dostarcza węgle miałowe do ciepłownictwa oraz przemysłu.

Firma oferuje węgiel z 19 terminali na terenie Polski, współpracując przy tym z największymi terminalami przeładunkowymi na wschodnich przejściach granicznych. Węgiel dostarczany jest również drogą morską przez polskie porty morskie, co zapewnia stałość dostaw między innymi w okresach braku wagonów kolejowych lub mniejszej przepustowości przejść granicznych.

Podstawą sukcesu firmy SUEK Polska jest jakość węgla – przede wszystkim marki CZUK® – charakteryzującego się niską zawartością siarki oraz brakiem zanieczyszczeń, które usuwane są w procesie płukania po jego wydobyciu.

Zgodnie z raportem firmy CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej) przeprowadzonym w kwietniu 2018 roku, 99% zapytanych przedstawicieli firm zajmujących się dystrybucją węgla w Polsce wskazało, że najbardziej znaną marką węgla importowanego jest marka CZUK®.

Najlepszy węgiel

Węgiel CZUK® został uznany zdecydowaną większością głosów za lidera w klasie węgli o wartości opałowej 24GJ/kg (optymalna dla celów opałowych) – wskazało go 73% respondentów.

W opinii badanych o wyborze węgla CZUK® przez klientów decydują przede wszystkim jego przystępna cena (68% wskazań) oraz wysoka jakość (64% wskazań). Największą zaletą węgla CZUK® jest brak kamienia (73% wskazań), w dalszej zaś kolejności powtarzalna wysoka jakość (57%).

Gwarancja jakości i ciągły rozwój

Intencją SUEK Polska jest ciągły rozwój w celu dostosowania się do wymogów rynku oraz oczekiwań klientów. W tym celu firma powołała dział jakości, którego zadaniem jest zapewnienie, aby do klientów trafiał węgiel jedynie najlepszej jakości. Powyższe założenie realizowane jest poprzez monitorowanie dostaw na każdym ich etapie.

Ponadto SUEK Polska kontynuuje politykę społecznej odpowiedzialności, poprzez wspieranie domów dziecka znajdujących się w pobliżu terminali węglowych firmy. Są to m.in. domy dziecka w: Wojsławicach, Kosewie, Równem i Chorzenicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu