Sukcesy i aspiracje

Materiał przygotowany we współpracy z AXA Ubezpieczenia
opublikowano: 07-03-2018, 09:22
aktualizacja: 07-03-2018, 09:35

Ekspansja zagraniczna polskich firm - raport specjalny.

Raport „Sukcesy i aspiracje. Ekspansja zagraniczna polskich firm” pokazuje, że jako gospodarka znajdujemy się w bardzo szczególnym momencie. Za nami wiele sukcesów polskich firm, sukcesów często spektakularnych. Ogromna ekspansja eksportu, rosnąca rola Polski jako centrum dla usług IT, czy coraz odważniejsze decyzje krajowych firm w zakresie ekspansji kapitałowej na świat. Ale aspiracje sięgają znacznie wyżej i jest w Polsce dużo firm, które są gotowe by dokonać skoku rozwojowego.

Zobacz więcej

Ignacy Morawski, szef platformy SpotData i dyrektor Działu Analiz i Raportów Bonnier Business Polska

Z jednej strony, jest wiele średnich firm, które urosły już mocno na krajowym rynku i chcą odważniej wyjść na świat. Z drugiej strony, są firmy obecne na rynkach globalnych, które szykują się do odważniejszej ekspansji inwestycyjnej – kupowania spółek, budowania zakładów czy rozwijania sieci handlowej.

Jest duża szansa, że ta nowa fala ekspansji przyniesie jeszcze większe sukcesy niż poprzednia. Polskie firmy lepiej wykorzystają krajowe zasoby wiedzy technologicznej, by wzmocnić swoją pozycję w międzynarodowych łańcuchach produkcji. A jednocześnie fala konsolidacji, wynikająca ze zmiany pokoleniowej w firmach, pozwoli zbudować mocniejsze kapitałowo podmioty, zdolne do bardziej odważniej ekspansji.

Ignacy Morawski
szef platformy SpotData i dyrektor Działu Analiz i Raportów Bonnier Business Polska

 

Szanowni Państwo!

Raport, który Państwo czytają, podsumowuje najważniejsze naszym zdaniem zjawiska i trendy rozwoju polskiego eksportu towarów, usług i kapitału. Przygotowaliśmy to podsumowanie, aby przyjrzeć się czynnikom, które determinują sukces polskich firm za granicą oraz barierom, które przeszkadzają im wchodzić na kolejny poziom rozwoju. Skąd zainteresowanie tematem u firmy ubezpieczeniowej? AXA, jako globalna firma, czuje się zobowiązana do wspierania polskich firm w ich ekspansji zagranicznej.

W ubiegłym roku udostępniliśmy ofertę międzynarodowych programów ubezpieczeniowych. Chcemy naszych klientów i ich otoczenie biznesowe doskonale rozumieć, aby móc zagwarantować im adekwatną ochronę uwzględniającą nie tylko skalę biznesu i model organizacyjny, ale przede wszystkim specyfikę danego kraju, jego położenie geograficzne, uwarunkowania kulturowe czy prawne.

Uczyniliśmy z tego ubezpieczenia nasz sztandarowy produkt dla firm inwestujących poza Polską i zadeklarowaliśmy, że będziemy wspierać wszelkie inicjatywy na rzecz międzynarodowego rozwoju polskich firm. Przypieczętowaliśmy to zobowiązanie podpisem pod deklaracją partnerstwa na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Mam nadzieję, że nasz raport dostarczy również Państwu wartościowych i inspirujących wniosków.

Życzę ciekawej lektury!

Agnieszka Żołędziowska-Kulig
wiceprezes AXA Ubezpieczenia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany we współpracy z AXA Ubezpieczenia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu