Sukcesy polskich firm w walce ze smogiem

Materiał partnera
opublikowano: 29-09-2017, 09:30
aktualizacja: 29-09-2017, 09:33

Smog to w ostatnim roku problem, o którym głośno było w każdym polskim domu. Nie pojawił się dopiero w 2017 roku, doskwierał już wcześniej, ale dopiero w tym roku stał się tak bardzo zauważalny.

To dopiero w tym roku działania organizacji proekologicznych, urzędów i producentów urządzeń z branży grzewczej zostały w pełni zauważone i docenione. Działania na rzecz walki o czyste powietrze prowadzone są jednak w Polsce od wielu lat. To dziesiątki różnych inicjatyw lokalnych i ogólnopolskich, które małymi krokami oczyszczają polskie niebo z trującego smogu. W tych działaniach ważną rolę odgrywają producenci urządzeń grzewczych, którzy od lat wprowadzają coraz lepsze, bardziej wydajne, a tym samym ekologiczne rozwiązania.

Wyświetl galerię [1/2]

Gruntowa pompa ciepła

Ciepło maksymalnie komfortowe, wydajne i ekologiczne

Najlepszy przykład takich działań stanowi producent hybrydowych systemów grzewczych – Galmet. Wprowadzane przez tę firmę rozwiązania dążą do zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania przy wysokiej wydajności a tym samym niskich kosztach bieżących.

Przykładem tego są pompy ciepła przeznaczone do kompletnego ogrzewania budynków i/lub przygotowania ciepłej wody, które ciepło pozyskują z otaczającego powietrza lub gruntu. Urządzenia te mogą być regulowane zdalnie, a ich parametry zmieniane według potrzeb użytkownika, nawet z drugiego końca świata. Ich bieżąca obsługa sprowadza się wyłącznie do ustawienia wymaganej temperatury. Wśród nich wyróżniają się gruntowe pompy ciepła Maxima nagrodzone najwyższym europejskim odznaczeniem - Europejskim Znakiem Jakości EHPA-Q. Maxima, to pierwsza gruntowa pompa ciepła produkowana w Polsce wyróżniona tym znakiem.

Gruntowe pompy ciepła zapewniają najwyższą wydajność przez cały rok niezależnie od temperatury na zewnątrz. Pompy ciepła Galmet od początku do końca produkowane są w Polsce, a zaprojektowane zostały przez najlepszych polskich inżynierów. Ważnym działaniem na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce jest również doskonalenie kotłów c.o. na ekogroszek i pellet.

Kotły c.o. Galmet to urządzenia zaprojektowane zgodnie z najsurowszymi dyrektywami w Europie. Spełniające wymagania nie tylko 5 klasy emisji spalin ale i ECODESIGN, które zaczną być obowiązkowe dopiero w 2020 roku. Innowacyjna technologia wykorzystana w urządzeniach pozwala na osiągnięcie najlepszych parametrów sprawnościowych i minimalizuje negatywny wpływ eksploatacji kotła na środowisko naturalne. Pozwala to na znaczne oszczędności w ilości spalanego węgla, przekraczające nawet 1000 kg węgla rocznie. Stosując najnowszy, certyfikowany kocioł c.o. 5 klasy z podajnikiem użytkownik nie tylko dba o jakość otaczającego go powietrza, ale zyskuje również urządzenie, którego obsługa jest bardziej komfortowa.

Hybrydowe Systemy Grzewcze

Od początku istnienia Galmet ogromny nacisk kładzie na tworzenie wyjątkowych produktów. Świat marki Galmet to świat pełen wartości, wśród których dominuje duma końcowego użytkownika, wynikająca z wykorzystywania urządzeń polskiego producenta. Swoim klientom Galmet daje o wiele więcej: jakość polskich i europejskich komponentów, najlepszej klasy solidną stal, gwarancje według unijnych standardów, najnowsze rozwiązania dotykowe i internetowe.

Działając w myśl zasady „jeden producent - jeden serwis – jedna gwarancja - jedno krajowe centrum doradztwa techniki grzewczej” firma otacza opieką użytkownika na każdym etapie inwestycji. Począwszy od doboru urządzeń idealnych do danego budynku po wybór lokalnego instalatora i serwisanta.

Także sygnet z głową orła to przywiązanie do polskich wartości, to duma z tego, że w Polsce produkowany jest sprzęt grzewczy najwyższej, europejskiej jakości. Łącząc urządzenia w kompletne hybrydowe systemy grzewcze, Galmet dostarcza użytkownikom optymalne rozwiązania. Ich podstawę stanowią urządzenia korzystające z odnawialnych lub tradycyjnych źródeł energii, jak pompy ciepła, kolektory słoneczne, kotły c.o. na ekogroszek lub pellet.

DLA MILIONA UŚMIECHÓW – Kampania społeczna „Ciepło z klasą”

W kampanii społecznej „Ciepło z klasą” szkoły z całej Polski rywalizowały ze sobą o najnowocześniejszy sprzęt grzewczy frmy Galmet – innowacyjne Hybrydowe Systemy Grzewcze o łącznej wartości ponad 230 000 złotych. Jej celem stała się popularyzacja zagadnień związanych z ochroną środowiska, w szczególności – działań na rzecz czystego powietrza.

Wygrana pozwoliła dyrektorom zwycięskich szkół ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem, a zgromadzone oszczędności przeznaczyć na rozwój placówek.

„Dla nas była to lekcja wspaniałej integracji w imię wspólnego dobra i budowania postaw społecznych wśród młodzieży (...) Udowodniliśmy, że wspólnie możemy więcej, bowiem sukces nie jest dziełem przypadku" – podsumowuje Dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, mgr inż. Ewa Kaplyta „Jako lider branży wyznaczamy nowy, odważny sposób komunikacji. Poprzez swoje działania Galmet nie tylko buduje swoją rozpoznawalność, pokazując, że Polacy potrafią tworzyć wspaniałe produkty, ale także wzmacnia wizerunek całej branży grzewczej w Polsce. To, co najważniejsze i najpiękniejsze w tej kampanii, to fakt, że nasze przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy stanu środowiska oraz do pomocy tysiącom uczniów i nauczycieli w całej Polsce. To z pewnością dobrze wydane pieniądze” – V-ce Prezes Galmet, Robert Galara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu