Sunset Suits kusi akcjonariuszy

AJ
opublikowano: 03-03-2010, 00:00

W ramach nowej strategii spółka zapowiada ekspansję, cięcie cen i kosztów oraz poszerzenie asortymentu.

W ramach nowej strategii spółka zapowiada ekspansję, cięcie cen i kosztów oraz poszerzenie asortymentu.

Odzieżowy holding Sunset Suits, który niedawno zadebiutował na amerykańskim rynku alternatywnym Over-the-Counter Bulletin Board, zdradził plany finansowe. Firma liczy, że w 2010 r. wypracuje co najmniej 2 mln USD zysku netto (czyli 0,16 USD na akcję) i 3,4 mln USD w 2011 r. W wypracowaniu wyników spółce ma pomóc nowa strategia.

— Ceny determinuje teraz sprzedaż w Polsce bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego pierwszym krokiem będą ich obniżki. Przeprowadzone przez nas badania rynku pokazują, że zaowocuje to przyciągnięciem klientów, których nie było stać odzież naszej marki, a także pozwoli na zatrzymanie dotychczasowych klientów, którzy w dobie kryzysu poszukują wysokiej jakości za korzystną cenę — twierdzi Mirosław Kranik, prezes Sunset Suits Holding (SSH).

Kolejnym krokiem będzie cięcie kosztów operacyjnych.

— Ponieważ najwięcej kosztują nas opłaty za wynajem, zamierzamy zredukować największe powierzchnie sklepowe w centrach handlowych. Jednocześnie zwiększymy liczbę małych butików, które osiągają podobną sprzedaż — tłumaczy Mirosław Kranik, który deklaruje, że w grę wchodzi także cięcie kosztów produkcyjnych i poszerzenie asortymentu o dodatki i akcesoria, np. buty.

Na razie obrót akcjami SSH nie jest duży. Właściciela zmieniło jedynie 100 z 5,1 mln wyemitowanych papierów, których kurs wynosi obecnie 3,5 dolara za akcję. W 2009 przez dziewięć miesięcy (do września) wypracowała 20,6 mln USD przychodów i 1,84 mln USD zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sunset Suits kusi akcjonariuszy