Suntech chce za granicę

KSA
opublikowano: 09-05-2008, 00:00

Technologicznej spółce marzy się ekspansja zagraniczna. Na razie chce podbić New Connect.

Technologicznej spółce marzy się ekspansja zagraniczna. Na razie chce podbić New Connect.

Wkrótce rozpocznie się prywatna oferta spółki Suntech, która specjalizuje się w tworzeniu systemów informatycznych dla branży telekomunikacyjnej.

— Zainteresowanie potencjalnych inwestorów jest duże — mówi Marcin Duszyński z Capital One Advisers, który doradza Suntechowi w procesie upublicznienia.

Warszawska firma planuje zadebiutować na New Connect w czerwcu. Chce sprzedać akcje warte około 4,5 mln zł. Będą stanowić od 11 do 15 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym. Pozostałe papiery zostaną w rękach obecnych akcjonariuszy — czterech członków zarządu Suntechu.

Dzięki pieniądzom z oferty spółka chce umocnić się na krajowym rynku i osiągnąć znaczącą pozycję w Europie Środkowej. W związku z tym utworzy dział sprzedaży eksportowej i, docelowo, przedstawicielstwa zagraniczne. Ponadto rozbuduje krajowe moce sprzedażowe i wzbogaci ofertę produktową. Część pieniędzy wyda też na marketing.

W 2007 r. Suntech miał 8,43 mln zł przychodów i 1,16 mln zł zysku netto. W ciągu najbliższych 3 lat sprzedaż spółki ma wzrosnąć o 30-40 proc., a rentowność ma się utrzymywać na poziomie 15 proc. Prognozy na 2008 r. Suntech poda w memorandum informacyjnym.

— Wyniki będą wyższe, niż w 2007 roku — zapewnia Piotr Szczuk, prezes Suntechu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu