Supersłuchawki zza Odry

AR
04-11-2015, 22:00

To będzie prawdopodobnie najlepsza kombinacja słuchawek i wzmacniacza, jaką kiedykolwiek wyprodukowano — piszą recenzenci w mediach.

Mowa o nowej wersji prestiżowego gadżetu sprzed lat mało znanego niemieckiego producenta elektroniki — firmy Sennheiser. Orpheus CE to unowocześniona wersja systemu do odsłuchiwania dźwięku Orpheus HE90, który wypuszczono na rynek w 1991 r. w zaledwie 300 egzemplarzach. Był to zestaw składający się ze słuchawek i wzmacniacza dla najbardziej wymagających audiofilów. Jeden egzemplarz kosztował 16 tys. USD. Model 2.0 będzie jeszcze droższy — jego cena to 50 tys. USD. Do jego stworzenia wykorzystano ponad 6 tys. komponentów (w tym mikrotranzystorów), nie wspominając o zewnętrznych marmurowych zdobieniach. Aby ulepszyć przewodzenie dźwięku (i zwiększyć jakość jego odbioru z punktu widzenia użytkownika), zastosowano również m.in. części zrobione ze złota i platyny. To, co różni system Orpheus od innych słuchawek, to sposób wzmacniania sygnału — bliżej wyjścia. Dzięki temu można zredukować straty zasilania oraz hałas i zakłócenia wzdłuż długiego kabla. Słuchawki będą dostępne w sprzedaży dopiero w połowie 2016 r. Co roku na rynek będzie wypuszczanych tylko 250 egzemplarzy. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Supersłuchawki zza Odry